WordPress Dizi ve Film Teması (15 Adet)

December 12, 2020 Ücretli Temalar kategorisinde yayınlandı.

Webmasterların en çok para kazandığı site türlerinden birisi de film ve dizi yayınlama siteleri. WordPress’in esnek yapısı sayesinde şimdiye kadar birçok kaliteli ve kullanıcı dostu WordPress Film ve Dizi Teması yapıldı. Bu temalarda görsel oldukça önemli. Sitenin özgün bir WordPress temasına sahip olması, sitenin bilinirliğini ve tekrar ziyaret edilmesini sağlıyor. Ancak film ve dizi temaları kolay yapılabilen temalar değil. Dolayısıyla herkes, tutup tumayacağı belli olmayan siteler için sıfırdan tema yaptırmak istemiyor. Aşağıdaki WordPress temaları ile siz de başarılı film ve dizi siteleri oluşturabilirsiniz. Eğer siteniz çok başarılı olursa sıfırdan bir tema yaptırarak yola devam edebilirsiniz. Şunu da belirtmekte fayda var ki bu sektörlerde en önemli husus hızlı dizi ve film eklemek. Eğer bunda başarılıysa site sahibi, temanın çok da önemi yok. Listelenen temaların çoğunun yapımcısı aynı. Umarız zamanla çeşitlilik kazanır.

Listelenen WordPress film ve dizi temalarının tamamı ücretli. Bu gelişmiş temaların ücretsiz dağıtılmasını beklemek pek mümkün değil.

Titan WordPress Film ve Dizi Teması

Efektlerin yerinde kullanıldığı, hızlı ve kullanıcı dostu güzel bir tema Titan WordPress film ve dizi teması. Temada 3 ayrı slider seçeneği mevcut. Bu sayede tema kişiselleştirilebiliyor. Film ve dizilerin önizleme resimleri küçük kullanılmış. Afişlerin üzerine gelindiğinde film ya da dizi ile ilgili temel bilgiler açılıyor. Popüler filmler, editörün seçimi gibi alanlar sayesinde anasayfa çok kullanışlı olmuş. Diziler içinse her dizi için özel sayfa, dizinin her sezonu için özel listeleme sayfası ve her bölüm için özel sayfalar hazırlanmış. Sayfalar arasındaki geçişler oldukça iyi düzenlenmiş. bir bölüm bitince diğerine geçmek çok kolay. Oldukça fazla emek harcandığı belli olan Titan WordPress teması WPDeo tarafından satılıyor.

Wega WordPress Dizi ve Film Teması

Yine WPDeo tarafından satışa sunulan Wega teması, genel itibariyle Titan temasının fonksiyonalarını içeriyor. Tema rengi olarak siyahın tercih edildiği Wega Teması da oldukça başarılı. Filmleri kendi sunucusunda yayınlamak isteyenler için özel player barındıran temada diziler için yine sezon ve bölüm ayrımı yapılmış.

Star WordPress Film ve Dizi Teması

Tahmin edebileceğiniz gibi bu temanın yapımcısı da WPDeo. Anlaşılan WpDeo bu işte uzmanlaşmış. Star WordPress film ve dizi temasında daha açık renkler kullanılmış. Dizi ve film haberleri ile oyuncular için özel sayfaların yer aldığı tema çok başarılı gözüküyor.

WPDeo Rise WordPress Film ve Dizi Teması

WPDeo’nun kodladığı son temamız WpDeo Rise WordPress film ve dizi teması. Bu temayı da hem dizi hem de film yayınlamak için kullanmak mümkün. Dizi ve film haberlerine yer verilebilen temanın diğerlerinden temel farkı daha geniş bir yapıya sahip olması. Diğer temalar gibi Rise da mobil uyumlu bir tema.

DiziPlus WordPress Dizi Teması

FcsThemes tarafından hazırlanan DiziPlus teması, adından da anlaşılabileceği üzere diziler için yapılmış bir tema. Mor ve tonlarının ana renk olarak kullanıldığı DiziPlus, oldukça başarılı bir tema. Filtreleme özelliği sayesinde istenen kriterlerdeki dizilere ulaşmak oldukça kolay. Dizi sayfaları ve bölüm sayfaları iyi tasarlanmış temanın akılda kalıcı rengi sayesinde sitenin ziyaretçilerin aklında kalması sağlanabilecektir.

VadiFilm WordPress Film Teması

Vadifilm, TemaVadisi tarafından kodlanmış bir tema. Afişlerin büyük boyutlarda kullanıldığı Vadifilm teması bu özelliği ile yukarıdaki temalardan ayrılıyor. Özellikle televizyona ya da bilgisayara uzakta oturarak film seçmek isteyenlerin işine yarayacaktır büyük afişler. Temanın iç sayfaları da başarılı. Filmle ilgili bilgiler ve farklı playerların yerleşimleri kullanıcı dostu.

Emek WordPress Film Teması

Emek ismiyle sanırız Emek Sinemasına atıf yapılmış olan bu temada açık renkler kullanılmış. En çok izlenen ve en çok beğenilen(oylama fonksiyonu mevcut) filmler sayfaları ziyaretçilerin işine yarayacaktır. Film öncesi reklam alanı ve partlı sisteme izin veren yapısıyla Emek Film Teması kullanıcıları yormayacak, aradıklarını kolaylıkla bulmalarını sağlayacak bir tema. Emek WordPress Film Teması, SafirTema tarafından yapılmış.

FilmPlus Film Teması

DiziPlus’ı dizi teması olan satışa sunan FcsThemes, FilmPlus’u da film teması olarak satışa sunuyor. Akılda kalıcı rengi, gelişmiş film filtreleme sayfası ile oldukça güzel bir tema olan FilmPlus, başarılı bir tema.

ElitFilm WordPress Film Teması

Film yayınlama yerine film tavsiyeleri ya da görüşlerine yer vermek istiyorsanız ElitFilm sizin için bir seçenek olabilir. WpZon tarafından hazırlanmış olan ElitFilm WordPress film teması anasayfasındaki büyük afişlerle dikkat çekiyor. Filmler aşağıya doğru tek tek listelenmiş css ya da js efektleri kullanılmadan film bilgileri doğrudan sayfada yer almış. Efektler temaları gelişmiş gösterse de yalın temaların daha hızlı ve kullanıcı dostu olduğu bir gerçek. Bu nedenle ElitFilm teması başarılı. Temanın 8 farklı renk seçeneği mevcutmuş.

Movifox WordPress Film ve Dizi Teması

Film ve dizi teması denilince akla gelen yapımcılardan olan Keremiya’nın hem film hem de dizi yayınlamaya izin veren Movifox teması, mobil uyumlu bir tema. Oyuncular için de özel sayfalar oluşturmayı sağlayan MoviFox, dizilerin arşiv sayfalarını da özen göstermiş. Sidebarlı ve sidebarsız kullanımın mümkün olduğu temada reklam yayınlamak ve slider kullanımı da mümkün.

Keremiya v4 Film Teması

Herhalde bu temayı görmemiş olan yoktur. Film temalarında en çok kullanılan temalardan birisi olan Keremiya v4, kolay kullanımı ve hızlı yapısı ile seo dostu bir tema. Bir film temasında gerekli olan temel fonksiyonları barındıran tema maalesef mobil uyumlu değil.

Keremiya v5 WordPress Film Teması

Başarılı filmlerin devamının çekilmesi gibi Keremiya v4’ten sonra Keremiya 5 WordPress Film Teması yapıldı. Mobil uyumlu olan Keremiya 5 WordPress film teması kolay kullanımı ve kullanıcı dostu yapısı ile seveni bol bir tema. Sidebarlı ve sidebarsız kullanılabilen temada reklam alanları da iyi düşünülmüş.

WPT Promovie Film Teması

WPT Promovie Film Teması reklam hususunda ayrıca bir önem vermiş temaya. Bu da oldukça doğal çünkü film sitelerinde webmaster için en önemli konu reklam yerleşimidir. Çok izlenen, çok yorumlanan ve en beğenilen filmler gibi özel sayfalara sahip WPT Promovie, rengiyle de güzel bir tema.

theWP Film Teması V2

Eğer temanızda akla gelebilecek tüm özelliklerin olmasını istiyorsanız, theWP v2 WordPress film teması tam sizin için. Temada yok yok. Tam genişlikte tasarlanan temanın renkleri oldukça etkileyici. Benzeri bulunmayan slider ile tema ön plana çıkıyor. Film arama robotu ile filmlere ulaşmak oldukça kolay. Afişlerin büyük olması da film seçimini kolaylaştırıyor. Etkileyici bir tema olan theWP v2 film teması, theWP tarafından satışa sunulmuş. Temanın v1 halini yayınlayamıyoruz çünkü satıştan kaldırılmış.

BoxMovie Film Teması

BoxMovie, kendine has bir yapıya sahip. Oldukça başarılı bir tasarımı bulunan Boxmovie WordPress film teması, fonksiyonel bir film arama robotuna da sahip. Gelişmiş panelli ve hızlı olan temanın mobil uyumluluk sorunu da bulunmuyor. Tek sitede veya sınırsız sitede kullanım lisanslarıyla satın alınabilmekte. RenkliTema tarafından hazırlanan tema, yapımcının adına uygun ve etkileyici renklere sahip.

Yorum alanını kullanarak siz de kendi WordPress film ya da dizi temanızın listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz yönetici onayından sonra görülebilecektir.