Para Kazanma Odaklı WordPress Adsense Temaları

May 1, 2020 Ücretli Temalar kategorisinde yayınlandı.

Webmasterların para kazanma kaynaklarının başında Google’ın reklam yayınlama platformu olan Adsense geliyor. Web işlerine girip de Adsense’den hesap açmamış ve pin beklememiş olan yoktur herhalde. WordPress kullanan sitelerdeki en önemli konulardan birisi de reklam yerleşimi. Reklam yerleşimi ne kadar iyiyse ziyaretçilerin reklamlarla etkileşimleri o kadar üst seviyede olur ve ziyaretçiler reklamlara ilgi gösterir. Bu nedenle kullanılan temanın da Adsense düşünülerek hazırlanmış olması makbuldür.

Dikkat edilmesi gerekli bir husus ise Adsense teması deyip de reklamlar ile sayfanın diğer alanlarını birbirinden ayırmayan, hatta aksine birbirine karışması için düzenlenmiş temalardan kaçınma gerekliliğidir. Önceden bunlardan bolca vardı. Reklam hangisi, yazı nerede ayırt edilemez şekilde yapılırdı. Sonuçta da Google bu temaları kullanan siteleri yayın ağından uzaklaştırırdı. Benim de yıllar önce başıma gelen benzer bir konu var. WordPress kullanmadığım bir sitede reklam kodunu başlık altına yerleştirmişim. Aslında reklam belirgindi ama sırf başlığın altında olduğu için sitenin reklam yayınlamasına engel olunmuştu. Sonra bana da mantıklı gelmişti açıkçası. O yüzden çok da önemsememiştim.

WordPress Adsense temaları olarak 2 tane temaya bu yazıda yer vereceğiz. İkisi de ücretli temalar. Reklam yerleşimleri abartılmamış ve makul seviyede gözüküyor ama risk sizin. Sitenizi baştan sonra kontrol ederek yayına almalı ve reklam yayınlamalısınız. Eğer şüpheleriniz olursa yorum kısmından site adresinizi gönderin. Biz de yorum yapalım.

WordPress Adsense Tema 1: Juzkthemes Finans

Satışı r10 üzerinden yapılan bu wordpress adsense temasında okuma ve yazı odaklı bir tasarım mevcut. Reklamlar da yazı başlangıç ve sonlarına konulmuş. Sade ve yazı ağırlıklı bir tema olduğu için reklam yerleşimlerini artırabilirsiniz. Öneğin sağ tarafa bir tane, yazı içerisinde bir tane reklam gibi.

Wordpress Adsense Tema 1: Juzkthemes Finans

WordPress Adsense Tema 2: Fullsense

Fullsense de oldukça başarılı bir tema. Ziyaretçiyi yoran ayrıntılar yok. Sade, içerik odaklı bir wordpress teması. Temelde 2 renkten oluştuğu için reklamlarla blog tasarımı arasında uyum sağlamak oldukça kolay olacaktır. Fullsense WordPress Adsense temasını kullanırken de reklamları abartmamaya dikkat etmenizi öneririm. Reklamsız da kullanılabilecek temayı yapımcı sitesinden satın almak mümkünmüş. Demoda reklamları göremedim ama temanın satış sayfasındaki görselde reklamlar gözüküyor.

Wordpress Adsense Tema 2: Fullsense

Eğer siz de Adsense uyumlu WordPress teması yayınladıysanız, satışını yapıyorsanız, bize bildiriniz. Listeye ekleyelim.

Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz yönetici onayından sonra görülebilecektir.