Kryex WordPress Temaları

WordPress tema sitemizin ilk içeriğini, uzun zamandır takip ettiğim Kryex temaları için oluşturmak istedim. R10’da @akifaykan kullanıcı adı temaların satışını yapıyor. Uzun süre önce bir teması satıştaydı ve çok beğenmiştim ancak o temayı maalesef sitesinden kaldırmış. Gördüğüm en iyi blog temalarından biriydi. Web tasarım artık hıza odaklı olduğu için sadece yazılardan ibaret temalar gittikçe çoğalıyor. Eskiden çok renkli temalar kullanılıyordu. Bu temalar göz yoruyordu. Artık 2 ya da en fazla 3 renkten ibaret temalar kullanılıyor. Hatta çoğu temada renk bile yok. Sadece siyah font ve beyaz arkaplan. Kryex temaları da bu sadeliğe önem veriyor. Bu nedenle beğeniyorum. Temalar ücretli ama tema fiyatları oldukça uygun.

Kryexteması satın almadım daha önce. O yüzden iletişim ya da destek nasıldır bilemiyorum. Sitede email adresi mevcut. Tema sayfalarında satın alma linki bulunmadığına göre email ile iletişim kurulması gerekiyor gibi gözüküyor. Umarım ilk temasını da tekrar satışa sunar. Kryex Temalarına geçecek olursak:

Kryex Nx – Blog/Portal Teması

Kryex Nx – Blog/Portal Teması

İlk tema blog teması. Listede en beğendiğim tema bu. Mobil uyumlu bir tema. Kategorilerden oluşan bir site kurmak istiyorsanız işinizi görecektir. Örneğin tatil, gezi, kadın, vb blogları için güzel bir tema. Soru cevap bölümünün olması da oldukça faydalı(demoda göremedim ama özelliklerde var).

Kryex Meg – Woocommerce Teması

Kryex Meg – Woocommerce Teması
İkinci tema, Woocommerce teması. Woocommerce kullanarak bir alışveriş sitesi yapmayı planlıyorsanız, Kryex Meg – Woocommerce Temasına bir şans vermenizi önerebilirim. Anasayfadaki slider alanının gerekli olup olmadığına karar veremedim. Gmetrix skoru çok iyi olan tema mobilde de oldukça güzel gözüküyor.

Kryex Qpin – Blog/Portal Teması

Kryex Qpin – Blog/Portal Teması

Kryex Qpin blog teması da oldukça güzel bir tema. Blog siteleri için kullanılabileceği gibi teknoloji siteleri için de kullanılabilir. Soru cevap bölümünü forum olarak değerlendirmek mümkün. Foto galerileri için güzel bir düzenleme yapılmış. Video yerleşimi de oldukça iyi. Alttaki etiket bulutu alanını kullanacaksanız, WordPress’de etiketler indeksletilmeli mi indeksletilmemeli diye araştırma yapmanızı öneririz.

Kryex Mex – Download Teması

Kryex Mex – Download Teması
Wordpress bildiğiniz gibi sadece bloglar için değil, akla gelebilecek her site için kullanılabiliyor neredeyse. Bunlardan birisi de program, oyun, vb indirmeye yarayan download sitesi. Eğer bir program indirme ya da oyun indirme sitesi kuracaksanız Kryex Mex Download Temasını kullanabilirsiniz. Oyun indirmeleri için farklı bir iç sayfa tasarımına sahip. Her ne kadar program download teması olsa da normal bir blog için de pekala kullanılabilir. Bu kez renk siyah. Sayfalardaki beğeniler ziyaretçilerle etkileşimleri artırabilir.

Kryex Box – Film Teması

Kryex Box – Film Teması

En çok para kazandıran sitelerden birisi de film siteleri malum. Eğer siz de bir film sitesi kuracaksanız öncelikle güzel bir WordPress film temasına ihtiyacınız var. Film sitelerinde genellikle siyah renk tercih ediliyor. Kryex Box da siyah ağırlıklı bir tema. Mobil uyumlu temada en hoşuma giden kısım anasayfadaki film afişlerinin boyutunun çok küçük olmaması ve kategorilerin güzel listelenmiş olması. Bazı temalarda afişler çok küçük kullanılıyor ya da gereksiz efektler veriliyor. Bundaki efekt ideal. Filmleri harflere göre listelemek gerekir mi? Bilemedim. Film arayacak adam zaten arama bölümünden film adını aratabilir. Geliştirme olarak sonraki sürümlerde belki oyuncu ve yönetmen gibi film özellikleri için taxonomy kullanılabilir.

İlk yazımızda Kryex temalarına yer verdik. Umarım beğendiğiniz bir tema listede vardır. Ne olursa olsun, bir sitedeki en önemli şeyin içerik olduğunu tekrar hatırlatarak çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Eğer temaların kurulum ya da kullanımında sorun yaşarsanız, sorununuzu ayrıntılı açıklayarak yorum alanından bize sorabilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırız. Tabii öncelikle tema sahibine sormanız faydalı olacaktır.

Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz yönetici onayından sonra görülebilecektir.